Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The golden decorative fish is a shimmering work of art that will add a touch of elegance to any room. Whether in the living room, bedroom or even the bathroom, this shimmering fish will be an eye-catcher anywhere. Allow it to swim on a shelf, table or sideboard and create a luxurious atmosphere with this glamorous decorative accessory.
- Golden decorative object with fish, 36.5 x 33.5 x 14 cm (H/W/D)
- The fish figurine is modelled on a Siamese fighting fish
- Handmade, each one is unique
- Made of robust polyresin
- Glamorous gold and a touch of the exotic are a great mix when you want to add a special touch to an interior
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 32 cm |
| Width | 35 cm |
| Depth | 13 cm |
| Weight | 1.9 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Hand-crafted |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2019-1 |
| Series: | Betta Fish |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Home Office, Wild Summer |
| Marketing calendar: | May, June |
Reviews
Log in