Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This cuddly bear in a modern, trendy design is really cute. Large decorative figures like the bear can instantly add character to rooms and make a statement. They attract attention and serve as an eye-catcher that enhances the ambience. Due to their size they fill empty spaces and give the room the flair of a gallery. Last but not least, well-loved animal figures contribute to a special feel-good ambience.
- Large figure of a bear in vibrant blue, 101 x 46 x 36.5 cm (H/W/D)
- With its size, this animal figure is tall enough to be placed on the floor as a decorative sculpture
- Give your hallway, living room or guest room a creative kick with this decorative bear
- Made of polyresin and painted
- An original gift idea for animal lovers and modern sculpture enthusiasts
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 101 cm |
| Width | 51 cm |
| Depth | 42 cm |
| Weight | 11.9 kg |
| Volume (packed) | 0,34 m³ |
Product information
| Color : | Blue |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Polyresin, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Bear |
| Specials: | US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in