Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This enchanting decorative figurine radiates joie de vivre - a little boy with a bright blue balloon that will brighten up any room. The radiant hue of the balloon adds a lively accent and harmonizes perfectly with the elegant black and white tones of the figurine. Arranged on sideboards, chests of drawers or side tables, it brings a modern, cheerful flair to any interior. A must-have for creative spaces that love playful elegance.
- Large decor figurine in black and white with blue details, 96 x 28 x 21 centimeters (H/W/D)
- This charming decorative figurine is inspired by a little boy who radiates pure joy with a balloon in his hand
- The balloon in bright blue made of tinted glass is an exciting accent for sideboards, chests of drawers or side tables
- Die Figur ist aus strapazierfähigem Polyresin gefertigt und hat eine glänzende, hochwertige Optik
- Jedes Stück ist ein handgefertigtes Unikat mit ganz eigenem Charme
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 96 cm |
| Width | 28 cm |
| Depth | 21 cm |
| Weight | 3 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Blue, White |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted, Knocked-down |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Decoration: Glass Toughened safety glass Colored, Hand-crafted, Each peace unique, Knocked-down |
| Season: | Saison2024-2 |
| Series: | Balloon |
| Specials: | In stock, US-Fit |
Reviews
Log in