Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This delightful decorative figurine not only brings a cheerful bear into your home, but also a refreshing splash of color. The shiny, dark red balloon adds a lively accent to the room and creates a playful contrast to minimalist pieces of furniture. Perfectly placed on sideboards, chests of drawers or side tables, this handcrafted figurine brings a pleasant lightness and timeless elegance to the interior. An ideal eye-catcher that harmoniously combines modern and classic styles.
- Decor figurine in black with red details, 72 x 15 x 15 centimetres (h/w/d)
- This charming decorative figurine shows a cute bear holding a red balloon and radiating pure joy
- The figure is made of durable polyresin with a shiny, high-quality look
- The shiny dark red balloon sets colorful accents on sideboards, chests of drawers or side tables
- Handcrafted, each piece is unique with its own personal charm
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 72 cm |
| Width | 15 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 1.9 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden, Grey |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Object: Polyresin laquered, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2022-2 |
| Series: | Balloon |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Mothers Day, Valentines Day |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in