Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Decorative objects are really valuable in that they perfect the look of a room. They tell of the dreams of the people who live there, and a carefully chosen decorative object enables exciting stylistic breaks. Like this ornamental box with its artificial stone lid, which makes a big impression on a dresser in the hall, in the bedroom and on the sideboard in the living room.
- A dark green, decorative box with a structured surface and a golden chameleon as decoration
- The body of the decorative box with lid alludes to the shape of the jackfruit and brings a tropical flair to your home
- An eye-catcher as the centrepiece of a beautifully laid dining table, a place to store secrets, jewellery and much more
- The decorative box in the hallway is a safe place for keys and charging cables
- Creative souvenir for reptile fans and lovers of Asia
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 34 cm |
| Width | 25 cm |
| Depth | 25 cm |
| Weight | 2 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Bluegreen, Golden, Green |
|---|---|
| Details: | Not foodsafe |
| Print catalogue: | Polyresin, Not foodsafe |
| Room: | Dining room, Living room |
| Season: | Saison2019-2 |
| Series: | Fruitanimal |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Mothers Day |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in