Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Whether you want to place a candle in it, give seasonal decorations a home or use it to store your jewellery neatly - a round bowl is always a good solution. From the bathroom to the living room to the bedroom, all your bits and pieces are tidied up quickly and above all attractively in a golden decorative bowl.
- Decorative bowl in off-white and gold, sized 7.5 x 19.3 x 20.5 cm (H/W/D)
- The shape of a flower gives this bowl its special character
- On a chest of drawers in the hallway it's a practical place to put your keys and mobile phone
- A unique handcrafted piece, and may differ from the illustration
- An original gift idea for any occasion
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 8 cm |
| Width | 19 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Golden, White |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Polyresin, Hand-crafted, Each peace unique |
| Room: | Dining room, Living room |
| Season: | Saison2020-2 |
| Series: | Flower Bloom |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Mothers Day, Spring Selection |
| Marketing calendar: | May, December |
Reviews
Log in