Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This glass candy dish combines decorative charm with practicality – a true all-rounder for stylish organisation. With its shiny surface and bright red colour, it looks like an artistic sugar cube and brings playful elegance to consoles, tables or window sills. At the same time, it provides the perfect place to store keys, jewellery or small everyday items that tend to disappear. It also makes a charming display surface for sweets. The coloured glass is easy to care for and provides lasting bright accents – ideal for anyone who wants to combine functionality with a touch of fantasy.
- Red decorative glass bowl in candy design, 4.5 x 34.5 x 15 centimetres (H/W/D)
- With its glossy finish and red details, this sculptural decorative bowl is reminiscent of a sugar-sweet candy
- deal for stylishly displaying accessories, keys or sweets
- Adds delightful accents to tables, consoles or in the entrance area
- Made from coloured glass and therefore particularly easy to clean
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 4.5 cm |
| Width | 34 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.96 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Red |
|---|---|
| Details: | Not dishwasher safe, not suitable for microwaves |
| Print catalogue: | Glass Colored, not suitable for microwaves, Not dishwasher safe |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Candy |
Reviews
Log in