Description
Introduce a special design into your home with the Scale cushion. The graphic motif gives the sofa cushion a special touch and makes it a real head-turner. Whether on the sofa, armchair or bed, the Scale cushion creates a cosy ambience and adds highlights to any room. Be inspired by the extraordinary design and turn your flat into an individual home.
- Rectangular cushion in black, white and yellow, 40 x 60 x 14 cm (H/W/D)
- Modern design with a graphic pattern and an elegant cushion cover
- High-quality cover made of 100% cotton with a zip for easy hand washing
- Filling included
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 40 cm |
| Width | 60 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.87 kg |
| Volume (packed) | 0,16 m³ |
Product information
| Color : | Brown, Golden, Multicoloured, White |
|---|---|
| Details: | Hand wash, With zipper |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Cotton, Filler: 100 % Polyester, Hand wash, With zipper |
| Season: | Saison2023-1 |
| Series: | Scale |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Christmas |
Reviews
Log in