Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Timeless modernity best describes the furnishing style of this sofa cushion. In neutral colours, this head-turner fits well in the living room and bedroom. Give your rooms the look of an exclusive boutique hotel.
- Square decorative cushion in cream, brown and black measuring 45 x 45 cm
- Straps in a leather and velvet look make sure that the sofa cushion is an eye-catcher in the living room
- The filler cushion is included
- The cover is removable thanks to the zip
- This intricately crafted cover should be dry-cleaned
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 45 cm |
| Width | 45 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.55 kg |
| Volume (packed) | 0,13 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured, White |
|---|---|
| Details: | Dry cleaning, With zipper |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester (velvet look), Filler: 100 % Polypropylene, : Polyurethane, Dry cleaning, With zipper |
| Season: | Saison2023-1 |
| Series: | Ring Of Fire |
Reviews
Log in