Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This elegant decorative cushion combines luxurious khaki green with soft beige tones and features a unique surface texture. It lends every living area a natural, dynamic flair while also appearing elegant and modern. The velvety-soft cover invites you to relax and turns your sofa, armchair or bed into a cosy retreat. Thanks to its harmonious colour composition, the cushion can be ideally integrated into minimalist, urban or modern interior design concepts and offers numerous combination possibilities with neutral tones or contrasting accents. A stylish accessory that creates atmosphere and at the same time combines comfort and design in a charming way.
- Elegant decorative cushion in green and beige, 45 x 45 x 6 centimetres (H/W/D)
- Luxurious khaki green and the special surface texture exude a natural, dynamic flair
- The velvety soft cover provides luxurious comfort on the sofa, armchair or bed
- The cushion fits perfectly into minimalist, modern and urban living styles
- Removable cover with zip fastening, filling cushion included in delivery
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 45 cm |
| Width | 45 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.54 kg |
| Volume (packed) | 0,13 m³ |
Product information
| Color : | Green |
|---|---|
| Details: | Spot cleaning, With zipper |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester (velvet look), Filler: 350 g Cotton, With zipper, Spot cleaning |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in