Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This decorative cushion combines exotic charm with stylish elegance. The graceful leopards in white stand out artfully against the deep green background with tropical leaves. The fine border in black rounds off the design harmoniously and gives the accessory a luxurious touch. Perfect for adding a touch of extravagance to sofas, armchairs or beds - ideal for modern living environments with a touch of wildness and elegance.
- Green decorative cushion with leopard motif, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- Exudes jungle flair with a delicate leopard motif and tropical plant elements
- A luxurious upgrade for sofa, armchair and bed thanks to the soft cover in muted green
- The extravagant fringed edge in black creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 45 cm |
| Width | 45 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Volume (packed) | 0,12 m³ |
Product information
| Color : | Black, Green, Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Dry cleaning, Each piece unique, Hand-crafted, With zipper |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester (velvet look), Filler: 100 % Polypropylene, Hand-crafted, Each peace unique, Dry cleaning, With zipper |
| Room: | Bedroom, Living room |
| Season: | Saison2024-2 |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | August |
Reviews
Log in