Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Decorative cushions add a personal touch to beds and sofas. With different colours and patterns, they complement the interior and create a cosy atmosphere. Their versatility allows for a quick change of style, while the comfort aspect provides additional cosiness. Decorative cushions are indispensable accessories for an appealing and individualised room design.
- Square sofa cushion with a graphic pattern in white and yellow, measuring 50x50 cm
- A high-quality cushion cover made of 100% cotton with elaborate embroidery
- The filler cushion is included
- The cushion cover can be removed with a zip
- We recommend washing by hand to gently clean this elegant cushion
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50 cm |
| Width | 50 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.85 kg |
| Volume (packed) | 0,17 m³ |
Product information
| Color : | White, Yellow |
|---|---|
| Details: | Hand wash, With zipper |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Cotton, Filler: 100 % Polyester, Hand wash, With zipper |
| Season: | Saison2023-1 |
| Series: | Catena |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Christmas |
Reviews
Log in