Description
Ornamental cushions are indispensable accessories when it comes to interior design. They add a decorative touch to sofas, beds and armchairs and create stylish highlights. With different colours, patterns and textures, they complement the overall look and create a cosy atmosphere. Decorative cushions are the icing on the cake of any tasteful interior.
- Rectangular cushion in brown, white and black, 30 x 50 x 60 cm (H/W/D)
- Its smooth, woven and fluffy surfaces create an extraordinary look
- This decorative cushion is visually rounded off with a leather-look band
- Looks decorative on all sofas made of fabric or leather
- Filler cushion included
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 30 cm |
| Width | 50 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 0.4 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Brown, White |
|---|---|
| Details: | Dry cleaning, With zipper |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Filler: 100 % Polypropylene, : Polyurethane Deco element, Dry cleaning, With zipper |
| Season: | Saison2023-1 |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in