Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This cushion conjures up a coastal flair in any living room. The playful, abstract patterns in vibrant shades such as turquoise and red stand out charmingly against the neutral beige and add a splash of color. With its soft blend of wool and cotton, it not only offers a visual highlight, but also a high level of comfort. On the sofa, armchair or in bed as a fresh accent in modern, maritime or even boho-inspired interiors.
- Abstract decorative cushion in beige, 50 x 50 x 14 centimetres (H/W/D)
- Abstract shapes and symbols, inspired by the sea and beach, combine design and coastal flair
- The details in black and rich colors such as turquoise and red really come into their own on the beige cushion
- Sofa cushions with a pleasant feel thanks to wool and cotton content
- The comfortable filling cushion is included in the scope of delivery
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50 cm |
| Width | 50 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.85 kg |
| Volume (packed) | 0,21 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Dry cleaning, Each piece unique, With zipper |
| Print catalogue: | Cover front: 45 % Cotton, 30 % Polyester, 25 % Wool, Cover back side: 100 % Cotton, Filler: 100 % Polyester, Each peace unique, Dry cleaning, With zipper |
| Room: | Bedroom, Living room |
| Season: | Saison2024-2 |
| Series: | Art Line |
| Specials: | Deals, In stock |
Reviews
Log in