Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Luxury appeal and sophistication. A little glamour never hurt anyone. This console table could also be a modern piece of furniture sculpture in a museum. It makes an impact with its creative refinement and elegant, slightly eccentric touch. The safety-glass table top is supported by two artistically shaped, gold-coloured legs. The table is perfectly suited for a glamorous and eclectic interior, and provides a touch of Hollywood appeal. This enhances the star quality of your furnishing. Other versions available.
- Luxuriöse, goldglänzende Konsole mit Glasplatte und skulpturalem Gestell aus Edelstahl
- Der Flurtisch ist eine schicke Einrichtungslösung für jedes Entree und brillantes Schmuckstück zugleich
- Konsolentische lösen viele Einrichtungsfragen, z.B. als Anrichte im Esszimmer, als Schminktisch im Schlafzimmer und als Laptoptisch
- Schöner kann man Blumenvasen, Tischleuchten und geliebte Deko-Objekte nicht präsentieren - als Krönung noch einen Spiegel darüber hängen!
- So funktioniert Glamour auf leise Art und Weise – darum gefällt dieses Sideboard auch Minimalisten!
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 81 cm |
| Width | 140 cm |
| Depth | 45 cm |
| Weight | 29.7 kg |
| Volume (packed) | 0,29 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Transparent |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Stainless steel polished, Tabletop: 13 mm Glass Toughened safety glass Clear, 25 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Gloria |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Trendshows: | Elegance |
| , Retro Elegance | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in