Description
An attractive console table that combines elegance with natural charm. The root-shaped frame is made of natural teak and supports a top of 10mm thick glass. Each piece is unique. Root series.
- Große, handgefertigte Konsole mit einem Gestell aus naturbelassenem Teak-Massivholz und einer Platte aus ESG Sicherheitsglas
- Das Wurzelgestell und die Glasplatte als konträre Kombi machen den Konsolentisch zum Showpiece im Flur oder Wohnzimmer
- Toll im Flur als sofortiger Eyecatcher oder im Wohnzimmer, dekoriert mit schönen Vasen oder Büchern
- Die Anrichte kommt besonders gut in einem hellen, modernen Ambiente zur Geltung
- Dank des wild- und individuell gewachsenen Gestells aus Massivholz ist jedes Stück ein Unikat
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 83 cm |
| Width | 150 cm |
| Depth | 45 cm |
| Weight | 94.4 kg |
| Volume (packed) | 0,63 m³ |
Product information
| Color : | Brown, Nature, Transparent |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Frame: Teak Solid wood Lacquered, Cover plate: 150 x 45 cm Glass Clear, 10 mm Thickness of panel, 25 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Each peace unique, Knocked-down |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2016-2 |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Cosy Living |
| , Cosy – Nature | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in