Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This majestic mirrored prismatic console is a masterpiece of light refraction and elegance. It enchants with a fascinating play of rainbow colours that shimmer in different colours, depending on how the light falls and the viewing angle. Every room is transformed into a true sensation by the artistic prisms. A unique statement for a sophisticated taste that combines luxury and innovation.
- Colourful, mirrored console table with three-dimensional fronts, 80.5 x 127 x 38.5 cm (H/W/D)
- A piece of furniture like a work of art, that shimmers differently from each perspective
- Console table with statement character for living room, hallway and bedroom
- Design with a wow effect for furnishing hotels, restaurants, bars or offices
- This show-piece is carefully packed and supplied fully assembled
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 80.5 cm |
| Width | 127 cm |
| Depth | 38.5 cm |
| Weight | 37 kg |
| Volume (packed) | 0,59 m³ |
Product information
| Color : | Mirrored, Multicoloured, Rose |
|---|---|
| Details: | Assembled, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Corpus and fronts: Glass Mirrored, Eucalyptus Medium density fibreboard (MDF) Natural/untreated, Cover plate: 25 kg Max. load-carrying capacity, Assembled |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2023-2 |
| Series: | Prisma |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam | |
| Marketing calendar: | March |
Reviews
Log in