Description
This exquisite console table embodies pure elegance and timeless beauty. The table top made of fine marble gives it a luxurious touch, while the designer frame made of black and grey lacquered metal radiates modern sophistication. The combination of high-quality materials and a stylish finish makes this metal console table a stunning focal point that will transform any living area into a sophisticated oasis.
- Black console table made of metal and marble with two storage surfaces, 81 x 135 x 35 cm (H/W/D)
- The finest materials such as genuine Morchana marble and lacquered aluminium turn this piece of designer furniture into pure luxury
- A striking and modern shape in the style of Italian furniture design that will never go out of fashion
- The hallway console table is carefully crafted by hand
- Each piece is unique
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 81 cm |
| Width | 135 cm |
| Depth | 35 cm |
| Weight | 30 kg |
| Volume (packed) | 0,20 m³ |
Product information
| Color : | Black, Grey, White |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Aluminum lacquered, Marble : Morchana Brown, 4 cm Thickness of panel : Top, 25 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Each peace unique, Knocked-down |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2023-2 |
| Series: | Montagna |
| Specials: | Deals, In stock |
| Trendshows: | Modern Times |
| , Modern – Loft | |
Reviews
Log in