Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This all-black marble console table looks stunningly elegant. The graphic design language creates a sculptural impression - in the hallway as well as in the dining room. The table top made of a special composite of
marble and granite gives the wall console its luxurious touch. Colourful, lush bouquets of flowers and eye-catching decorative objects find the right stage here. Or you can make Miami your alluring make-up table.
- Light-footed console table in magical black
- Top made of real marble in black with white graining
- As a natural stone, marble makes each console table wonderfully unique (slight deviations from the picture possible)
- A stable and sturdy frame made of steel, powder-coated in black
- Just fall in love with it, order and set it up - we supply the console table already assembled
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 75.5 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 35 cm |
| Weight | 23.4 kg |
| Volume (packed) | 0,14 m³ |
Product information
| Color : | Black |
|---|---|
| Details: | Assembled, Knocked-down, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Steel powder-coated, Mineral marble, 25 kg Max. load-carrying capacity, Assembled, Knocked-down |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Miami Loft |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Trendshows: | Modern Times |
| , Modern – Loft | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in