Description
Straightforward and simple in form, elegant and refined in effect: the mirrored furniture of the Luxury series appears transparent and light within the room. At the same time it spectacularly highlights rooms at a second glance by reflecting floors, light and surroundings.
- Luxurious console table with elegant glass handles and drawers for your bits and pieces.
- The delicate, champagne-coloured tint of the mirror coating ensures a warm aura.
- An elegant storage solution with wow effect.
- Mirrored furniture conjures up sophisticated effects through the reflection of light and surroundings.
- Luxury is a series of mirror furniture with many different models and sizes.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 78 cm |
| Width | 100.5 cm |
| Depth | 40 cm |
| Weight | 24.2 kg |
| Volume (packed) | 0,26 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Mirrored |
|---|---|
| Details: | Assembled, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Corpus: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Drawer: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Handles: Glass Clear, Paneling: Glass Mirrored, Legs: Fir Solid wood Lacquered, Cover plate: 25 kg Max. load-carrying capacity, Drawer: 10 kg Max. load-carrying capacity, Assembled |
| Room: | Bedroom, Corridor, Living room, Office |
| Season: | Saison2018-2 |
| Series: | Luxury Champagne |
| Specials: | In stock, US-Fit |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in