Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The console impresses with a sophisticated marble look and a dynamic frame in chic greige made from a high-quality mix of materials. The easy-care ceramic top in soft white lends a timeless beauty with its elegant marbling. Perfect as a shelf in the hallway, stylish make-up station or practical helper in the dining room - it can be integrated into modern interiors in a variety of ways and always adds a touch of luxury to the room. A functional highlight with clear lines!
- Console in marble look with sculptural frame in greige, 81 x 140 x 45 centimeters (H/W/D)
- High-quality finish with a ceramic top plate and a powder-coated steel frame
- The sweeping frame in chic greige gives this console a sculptural, modern design
- The easy-care top plate impresses with its clear, white color with elegant marbling
- Also works as a shelf in the hallway, as a dressing table or in the dining room as a useful companion to the table
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 81 cm |
| Width | 140 cm |
| Depth | 45 cm |
| Weight | 29.9 kg |
| Volume (packed) | 0,32 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Grey |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Frame: Steel powder-coated Coffee, Cover plate: Stoneware glazed Beige, 13 mm Thickness of panel, 100 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Gloria |
| Specials: | In stock, Price cut |
Reviews
Log in