Description
Our simple, purist glass console combines elegance and functionality in a timeless design. The clear glass lends an airy lightness to any room and makes it appear larger. The hallway console table offers enough space for a lamp, bowl for keys and decoration. Thanks to its distinctive shape, it will blend harmoniously into any interior and lend modernity to your home.
- Console table made of safety glass, 76 x 120 x 30 cm (H/W/D)
- This console table is an absolute classic and stand out for its modern, minimalist style
- Made of one piece with round edges
- A distinctive feature of this living room table is its visually airy appearance
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 76 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 30 cm |
| Weight | 23.6 kg |
| Volume (packed) | 0,41 m³ |
Product information
| Color : | Transparent |
|---|---|
| Details: | Assembled, Max. load-carrying capacity, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Glass Toughened safety glass Clear, 12 mm Thickness of panel, 40 kg Max. load-carrying capacity distributed evenly, Assembled |
| Room: | Living room, Office |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Clear Club |
| Specials: | In stock |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in