Description
Is that art - or can we use it? Both! Because these seven mirrored cubes make up a console table - a radiantly beautiful showpiece and pure luxury! With its width of one and a
half metres, it offers plenty of space for displaying your favourite objects. In addition it provides storage space with three drawers. Highly convenient!
- Mirrored console table in sculptural style
- A spectacular variant of the sideboard, luxurious and elegant design at its best!
- A glamorous highlight for the living room or hallway - and an appropriate stage for selected favourite objects
- Brings more light and interesting reflections into the room thanks to the many mirror surfaces
- An absolute keypiece that gives any interior an upgrade
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 80 cm |
| Width | 140 cm |
| Depth | 30 cm |
| Weight | 72.5 kg |
| Volume (packed) | 0,58 m³ |
Product information
| Color : | Mirrored |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity, Push-to-open |
| Print catalogue: | Corpus: Medium density fibreboard (MDF) Natural/untreated Eucalyptus, Front: Glass Mirrored, Drawer: 3 x Push-to-open, 50 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2019-1 |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Elegance |
| , Elegance – Glam | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in