Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Coffee tables are just like handbags - they add the final touch to your look. This side table impresses not only with its shiny wire frame in a warm brass tone. The mirrored top is a special feature that accentuates your decorative arrangements particularly well. Many similar models available.
- A round, modern coffee table in brass with a mirrored table top - a sophisticated partner for leather, velvet and fabric sofas
- A glamorous focal point for lounge corners and the sofa landscape in the living room
- The filigree construction of the side table keeps the floor visible - this makes it look light and spacious
- The streamlined and timeless look makes this round table a popular mix-and-match candidate for all furnishing styles
- Wire is a series of coffee tables and side tables that comes in many variations
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 40.5 cm |
| Width | 81 cm |
| Depth | 81 cm |
| Weight | 10 kg |
| Volume (packed) | 0,33 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Frame: Steel powder-coated, Tabletop: Glass Mirrored, Tabletop: 5 mm Thickness of panel, Knocked-down, 10 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2019-1 |
| Series: | Wire |
| Specials: | In stock, Price cut |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in