Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This exquisite coffee table is one of a kind and embodies pure elegance and timeless beauty. The tabletop made of fine marble gives it a luxurious touch, while the designer frame made of dark-grey lacquered metal exudes modern sophistication. The combination of high-quality materials and stylish finish makes this coffee table a stunning head-turner that will transform any living room into a sophisticated oasis.
- Rectangular coffee table in grey marble and metal, 40 x 142 x 70 cm (H/W/D)
- The finest materials such as genuine Morchana marble and lacquered aluminium make this living room table pure luxury
- A striking and modern shape in the style of Italian furniture design
- The large marble coffee table is carefully crafted by hand
- Each piece is unique
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 40 cm |
| Width | 142 cm |
| Depth | 70 cm |
| Weight | 77.1 kg |
| Volume (packed) | 0,41 m³ |
Product information
| Color : | Black, Brown, Grey, Silvery |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Aluminum lacquered, Marble : Morchana Brown, 2 cm Thickness of panel, 20 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Each peace unique, Knocked-down, |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2023-2 |
| Series: | Montagna |
| Specials: | Deals, In stock, Price cut |
| Trendshows: | Modern Times |
| , Modern – Loft | |
| Marketing calendar: | April |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in