Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The glamorous Gold Rush coffee table is a real eye-catcher in the living room - and more than deserves its name. It captivates with its combination of clear shapes and luxurious design. With two glass shelves framed by a golden frame, it fits perfectly into elegant interiors with light-coloured furniture. A bonus: both the golden frame and the glass shine in sunlight and candlelight.
- Stylish: glass coffee table with a gold-coloured frame
- Sophisticated design: two shelves provide enough space for glasses and bowls, magazines and the like
- High-quality and durable: the frame is made of titanium-coated stainless steel
- Shatterproof: thanks to the safety glass top, the table is highly impact-resistant
- Striking: at 120 x 120 cm, it becomes the focal point of the living room landscape
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 40 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 120 cm |
| Weight | 53.7 kg |
| Volume (packed) | 0,22 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Knocked-down, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Frame: Stainless steel titanium coated, Tabletop: Glass Toughened safety glass Clear, 22 kg Max. load-carrying capacity upper table top, 23 kg Max. load-carrying capacity lower table top, Knocked-down |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Gold Rush |
| Specials: | Price cut |
| Marketing calendar: | April |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in