Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Off to the rainforest with the Jungle Party wall-mounted coatrack. Between numerous filigree fern and palm leaves there are six hooks for jackets, coats and bags. A stylish
eye-catcher in the hallway.
- Liebeserklärung an die Monstera: Stabile Wandgarderobe aus Stahl in Grün und mit 6 Kleiderhaken
- Wanddekoration und praktische Garderobenleiste in einem
- Dekorative Farne und exotische Blätter im Vintage Stil und in verschiedenen, natürlichen Grüntönen
- Aufgeräumt: Mäntel, Jacken und Taschen finden hier ordentlich ihren Platz
- Für den Eingangsbereich und in der Küche, im Schlafzimmer und Ankleidezimmer
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 46 cm |
| Width | 113 cm |
| Depth | 6 cm |
| Weight | 1.3 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Green |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Steel powder-coated, 15 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2017-1 |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Wild Summer |
| Marketing calendar: | November |
Reviews
Log in