Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 81 cm |
| Width | 64 cm |
| Depth | 65 cm |
| Weight | 8.3 kg |
| Volume (packed) | 0,28 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Grey |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Seat height |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Upholstering: 30 kg/m³ Polyurethane, Seat: Plywood Natural/untreated, Foot/Base: Steel powder-coated, 110 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down, 46 cm Seat height, 20000 Martindale Abrasion test |
| Room: | Dining room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Thelma |
Reviews
Log in