Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 81 cm |
| Width | 63 cm |
| Depth | 62 cm |
| Weight | 13 kg |
| Volume (packed) | 0,35 m³ |
Product information
| Color : | Brown |
|---|---|
| Details: | Assembled, Max. load-carrying capacity, Not washable, Seat height |
| Print catalogue: | Cover: Cowhide Semi aniline leather, Frame construction: Plywood Natural/untreated, Pine Solid wood Natural/untreated, Cushion: 100 % Polyester, Foot/Base: Rubber tree Solid wood Natural/untreated, Cushion: Not washable, 110 kg Max. load-carrying capacity, Assembled, 48 cm Seat height |
| Room: | Dining room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Specials: | In stock |
| Trendshows: | Cosy Living |
| , Cosy – Lounge, Cosy – Nature | |
Reviews
Log in