Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 76.5 cm |
| Width | 62 cm |
| Depth | 56.5 cm |
| Weight | 8.79 kg |
| Volume (packed) | 0,36 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Grey |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Assembled, Max. load-carrying capacity, Seat height |
| Print catalogue: | Frame: Steel powder-coated, Cover: Textile polyurethane-coated, Upholstering: 28 kg/m³ Upholstery foam Polyurethane, Frame construction: Plywood Natural/untreated, Backrest: 100 % Oak Medium density fibreboard (MDF) Veneered, 120 kg Max. load-carrying capacity, Assembled, 46 cm Seat height, 40000 Martindale Abrasion test |
| Room: | Dining room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Cindy |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Home Office |
| Trendshows: | Cosy Living, Modern Times |
| , Cosy – Nature, Modern – Living | |
Reviews
Log in