Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 76 cm |
| Width | 58.5 cm |
| Depth | 57 cm |
| Weight | 7 kg |
| Volume (packed) | 0,18 m³ |
Product information
| Color : | Green |
|---|---|
| Details: | Abrasion test, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Seat height |
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Upholstering: 35 kg/m³ Upholstery foam Polyurethane, Frame construction: Plywood Natural/untreated, Foot/Base: Steel powder-coated, Steel powder-coated, 110 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down, 48 cm Seat height, 35000 Martindale Abrasion test |
| Room: | Dining room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Tobi |
Reviews
Log in