Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 84 cm |
| Width | 50 cm |
| Depth | 60 cm |
| Weight | 6 kg |
| Volume (packed) | 0,18 m³ |
Product information
| Details: | Abrasion test, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Seat height |
|---|---|
| Print catalogue: | Cover: 100 % Polyester, Upholstering: 28 kg/m³ Upholstery foam Polyurethane, Frame construction: Plywood Natural/untreated, Foot/Base: Steel powder-coated, 110 kg Max. load-carrying capacity, Knocked-down, 48 cm Seat height, 35000 Martindale Abrasion test |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Ruby |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in