Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Flair for the floor! A classically woven cotton carpet with an abstract motif. A nice contrast to plank or parquet floors.
- Ideal for large rooms
- Unobtrusive but distinctive
- Cotton – a natural material
- Great design at a competitive price
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 1 cm |
| Width | 170 cm |
| Depth | 240 cm |
| Weight | 9.5 kg |
| Volume (packed) | 0,04 m³ |
Product information
| Color : | Blue, Grey |
|---|---|
| Details: | Spot cleaning, Woven |
| Print catalogue: | Reverse side: 100 % Cotton, Top side: 90 % Cotton, 10 % Polyester, Spot cleaning, Woven |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2018-1 |
| Series: | Abstract |
| Specials: | In stock, US-Fit |
Reviews
Log in