Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Beautiful picture with a wow effect. The lively elephant stands out against the golden background. This colourful animal enchants with dreamy and playful moments. The details are partly hand-painted and make each picture unique.
- Handcrafted
- Dreamy and playful moments
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 90 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 3.5 cm |
| Weight | 1.9 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Multicoloured |
|---|---|
| Details: | handpainted Details |
| Print catalogue: | Image printed on: Cotton (Canvas), Frame: Fir Solid wood Natural/untreated, Other: Acrylic Paint, handpainted Details |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2017-2 |
| Series: | Flower Elefant |
| Specials: | Deals, In stock, US-Fit |
| Topic: | Wild Summer |
Reviews
Log in