Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Set sail for new shores with this Asian boat, which carries a magnificent cargo of flowers and exudes pure joie de vivre! The hand-painted floral details and colourful accents give the artwork an enchanting surface texture that creates depth and vibrancy. Made on high-quality canvas, this picture becomes the radiant centrepiece of any wall – whether in the living room, bedroom or home office. The relaxed Asian style brings harmony to the room and creates an inspiring atmosphere. An extraordinary gift idea for a housewarming, enriching any interior with lightness and positive energy.
- Rectangular canvas print with floral motif in gold and pink, 50 x 40 x 3.5 centimetres (H/W/D)
- Large motif image with a sea of countless delicate flowers in pastel pink on a shiny gold background
- The hand-painted flower details and splashes of colour give the painting a pretty surface texture
- The image on a high-quality canvas print will be an eye-catcher on any wall
- Guaranteed to bring cheerfulness, good vibes and relaxed Asian style to any room – even your home office
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50 cm |
| Width | 40 cm |
| Depth | 3.5 cm |
| Weight | 0.65 kg |
| Volume (packed) | 0,01 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Rose |
|---|---|
| Details: | handpainted Details |
| Print catalogue: | Image printed on: Cotton (Canvas), Frame: Spruce Solid wood Natural/untreated, Other: Acrylic Paint, handpainted Details |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2025-2 |
| Series: | Flower Boat |
Reviews
Log in