Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This print on canvas with a humorous message in cheerful shades of pink and green will put anyone in a good mood wherever it’s located - especially in the bedroom, bathroom or dressing room. The vibrant colours and modern lettering add a creative touch and will add an extra touch of personality to any home. Messages for the wall send a positive, amusing or hidden appeal. With their creative, colourful and cheerful design, they brighten up any room and give your interior a distinctive, personal atmosphere. Perfect for lifting your mood every day!
- Rectangular canvas picture with a witty saying, 50 x 40 x 2 cm (H/W/D)
- Frameless wall art inviting you to “Come back to bed, please” - an original decoration for the bedroom
- The memorable picture in pink and green is printed on high-quality canvas
- A creative gift idea for couples and lovers and those who want to fall in love!
- Practical hooks for hanging on the wall are already attached to the wooden frame
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 50 cm |
| Width | 40 cm |
| Depth | 2 cm |
| Weight | 0.58 kg |
| Volume (packed) | 0,10 m³ |
Product information
| Color : | Green, Rose |
|---|---|
| Details: | Vertical |
| Print catalogue: | Image printed on: Cotton (Canvas), Frame: Medium density fibreboard (MDF) Veneered, For wall fixing Vertical, For stationary use Vertical |
| Room: | Bedroom |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Bild Slogans |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | March |
Reviews
Log in