Description
Cupboard: floral poetry. Floral motifs and imaginative plant worlds adorn this cupboard made of mango wood, and give it a poetic, almost dreamy note. A piece of furniture that conjures the pure joy of living into the ambience with its charming, atmospheric appearance.
- Cupboard with a poetic, dreamy touch.
- Decorated with imaginative plant and floral motifs.
- Magically adds zest for life to the ambience.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 140 cm |
| Width | 76 cm |
| Depth | 30 cm |
| Weight | 52.6 kg |
| Volume (packed) | 0,42 m³ |
Product information
| Color : | Black, Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handpainted, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Other, Permanently mounted |
| Print catalogue: | Mango Solid wood Lacquered, Shelf: Permanently mounted,, 25 kg Max. load-carrying capacity, Each peace unique, Knocked-down, Handpainted |
| Room: | Bedroom, Corridor, Living room |
| Season: | Saison2017-2 |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in