Description
There are lamps where the bulb plays just as big a role as the body of the lamp itself. This LED light bulb is intended for such flamboyant models - its ribbed surface and silvery glass are a small work of art.
- A silvery shimmering XL bulb with LED technology - and dimmable!
- Highly practical: a bulb and lighting object in one!
- You simply take an attractive lamp base with a textile-sheathed cable and you've got a perfect pendant lamp
- Style trick: several riffle ball lights hanging in a row
- For this lighting sculpture DIY fans can build themselves a base with lamp socket
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 24.5 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Depth | 15.2 cm |
| Weight | 0.54 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Silvery |
|---|---|
| Details: | Dimmable, Extras |
| Print catalogue: | Steel lacquered, Glass Colored Lacquered, Dimmable |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2019-1 |
| Series: | Birne |
| Specials: | In stock, PRIMA |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in