Description
An elegant storage wonder with glamour factor: this box in rich fir green impresses with its coated textile cover in a high-quality leather look. Fine details made of titanium-coated steel in gold add elegant accents and give this storage aid a luxurious aura. Ideal for stylishly organising documents, cables or small treasures without compromising on design. As a decorative element, the box adds lively splashes of colour and can be beautifully combined with warm wood tones, velvety fabrics and metallic accessories. A practical statement that effortlessly combines order and style.
- Elegant box in green with hinged lid in green, 35 x 32.5 x 32 centimetres (H/W/D)
- The box impresses with its coated textile cover in a leather look in deep pine green
- Handles and gold-coloured decorative strips made of titanium-coated steel add a touch of glamour
- Also functions as a stylish decorative object and adds luxurious colour accents
- The perfect way to elegantly store cables, documents and other treasures
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 35 cm |
| Width | 32.5 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 2.8 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Green |
|---|---|
| Season: | Saison2024-1 |
| Specials: | In stock, PRIMA |
| Marketing calendar: | December |
Reviews
Log in