Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 71 cm |
| Width | 100 cm |
| Depth | 101 cm |
| Weight | 27 kg |
| Volume (packed) | 0,56 m³ |
Product information
| Color : | Beige |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity, Nosag suspension, Seat height |
| Print catalogue: | Upholstery: 21 kg/m³ Polyurethane, Cover: 100 % Polyester (velvet look), Foot/Base: Steel lacquered, Pine Solid wood Natural/untreated, 110 kg Max. load-carrying capacity, 49 cm Seat height, Nosag suspension, Maintenance and Cleaning: Art. No. 25002 Furniture Cleaner |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Discovery |
| Specials: | Deals, In stock |
| Trendshows: | Elegance |
| , Sofa Studio | |
Reviews
Log in